SAYIN FATİH ERBAKAN’A TARİHİ ÇAĞRI!

141

Sn. Fatih Erbakan’a Tarihi Çağrı!

Bu arada, Milli Görüş Partilerinin tekrar bütünleşmeleri ve güçlenerek birlikte hareket etmeleri için yeni ve talihli bir fırsat doğmuş durumdaydı. Bu nedenle Sn. Fatih Erbakan’a, yüz binlerin gönlünden geçen samimi bir çağrımız vardı:

SP’den kopmalarına sebep olan engeller ortadan kalkmış bulunmaktaydı. Bu durum, aynı temellere ve aynı hedeflere bağlı iki partinin (SP ile YRP’nin) tekrar birleşmeleri için tarihi bir fırsattı. Sn. Fatih Erbakan’dan beklenilen, geçmişte yaşanan olumsuzlukları ve lüzumsuzlukları bir kenara bırakıp, Sn. Temel Karamollaoğlu’na; “Milli Görüş’ün temel esasları ve Erbakan Hocamızın siyasi mirası doğrultusunda yeniden birleşip bütünleşme daveti” yapmaları, hem fazilet ve şerefini artıracak, hem de büyük bir mes’uliyetten kurtulacaktı. Kendilerine SP’de önemli ve etkili bir görev verilerek, böylece ülke sorunlarını birlikte aşmak ve tarihi sorumluluklarını kuşanmak zamanıydı. Şayet Sn. Karamollaoğlu ve SP kurmayları, bu çağrıya olumsuz yanıt verirlerse, bütün vebal onların sırtında kalacak, kendisi de töhmetten kurtulacaktı. Her iki tarafın da şahsi hesap ve inatlaşmayı bırakıp kucaklaşması, inşaallah Milli Görüş camiamıza yeni ve ümitli ufuklar açacaktı.

Haydi, bu samimiyet ve sadakat imtihanını ve sevabını, ilk adım atan daha çok kazanacaktı. Bu olumlu, şuurlu ve sorumlu teklife “HAYIR!” diyenlerin ise gerçek ayarı ortaya çıkacaktı!.. Aynı çağrı Sn. Karamollaoğlu için de gerekli ve geçerli sayılmalıydı… Hem Dinen, hem vicdanen, hem ahlâken, hem de siyaseten oldukça kutlu ve mutlu sonuçlar doğuracak bu içtenlikli teklif ve temennimizi bile “fırsatçılık ve fesatçılık!..” olarak yorumlayacak kimseler de, inşaallah çıkmazdı!.. Zaten çıkanlar ise, kendi safını ve sıfatını ortaya koymuş olacaklardı…

Makalenin Tamamı İçin :
https://www.millicozum.com/mc/duyurular/akp-ile-ittifak-sp-icin-intihar-riski-tasimaktaydi

Milli Çözüm Sesli Makale Kanalını İnstagramdan Takip Etmek İçin : https://www.instagram.com/seslimakalem/

Milli Çözüm Sesli Makale Youtube Kanalına Abone Olmak İçin : https://www.youtube.com/channel/UCENP

Milli Çözüm Sesli Makale Web Adresi : http://www.seslimakalem.com/

Milli Çözüm Sesli Makale Youtube Kanalına Abone Olmak İçin : https://www.youtube.com/channel/UCENP

Milli Çözüm Sesli Makale Kanalını Facebooktan Takip etmek İçin : https://www.facebook.com/SesliMakalemm/

Milli Çözüm Sesli Makale’yi Twitter’dan Takip Etmek İçin :
https://twitter.com/SesliMakalem